ПЛАН РОБОТИ

ТОМАКІВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО АГРАРНОГО ЛІЦЕЮ

план роботи ліцею на 2014-2015н.р

Вступ. Підсумки роботи 2013-2014 навчального року

Педагогічний колектив – це творча співдружність однодумців, в якій кожен робить свій індивідуальний внесок у колективну творчість, кожен збагачується духовно завдяки творчості колективу, і в той же час духовно збагачує своїх товаришів.

Протягом минулого навчального року наш педагогічний колектив продовжував працювати над методичною проблемою «Творчість та саморозвиток особистості учня – шлях досягнення вершин професіоналізму та успіху».

Протягом 2013-2014н.р. була прийнята участь в наступних обласних учнівських конкурсах:

- Міжнародному конкурсі ім.Яцика (I етап);

- мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Тараса Шевченка (I і II етапи - Гончарук В. керівник Щербакова Л.П.);

- Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінації література «Люблю я рідну Україну!» (I і II етапи Коваленко Н. керівник Щербакова Л.П.);

- районному конкурсі з правознавства «Мої права та обов’язки» (Левада Н. та Похвальський Д. – 1-е місце керівник Криволапова С.М., Щербакова Л.П.)

- Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку (одна з призерів у номінації «Хімія» Коваленко Н. керівник Русанова С.Г.)

- обласному огляді технічної творчості серед учнів ПТНЗ (участь приймали 4 роботи – 2 учня минулих років, Козиряцький П., Алєксанов В.)

обласних учнівських олімпіадах та конкурсах фахової майстерності:

- з історії – 8 місце з 35 учнів (Левада Н., керівник Криволапова С.М.)

- з математики – 9 місце з 25 учнів (Тірон О., керівник Федоренко В.П.)

- з української мови і літератури – 11 місце з 31 учнів (Коваленко Н., керівник Щербакова Л.П.)

- з інформатики – 9 місце з 46 учнів (Дудинська А., керівник Рябоволенко А.М.)

- з бухгалтерського обліку - 2 місце (Коваленко Н., керівник Краснокутська В.Г.)

- з професії «Тракторист машиніст с/г виробництва» - 2 місце (Манзюк О., керівник Жовнірчук С.П.)

обласних конкурсах педагогічних працівників:

- «Профорієнтатор року» - Скрипник К.Л., Сисолятін І.О.

- пройшли курси дистанційного навчання «Електронне портфліо – індивідуальна траєкторія успіху педагога» - 2 педагоги.

Обмін досвідом на рівні області та інших ПТНЗ з виступами:

- Козиряцька В.П. – секція викладачів української мови та художньої культури, секція викладачів іноземної мови;

- Русанова С.Г. – науково – методичний семінар «Організація дослідно-експериментальної діяльності у професійно-технічному навчальному закладі»;

- Криволапова С.М. - науково – методичний семінар «Формування професійної компетентності та корпоративної культури в учнів ПТНЗ»;

- Козиряцька В.П. – семінар зі створення електронних посібниківта семінар викладачів інформаційних технологій.

Відео виступами:

- Русанова С.Г. – «Науково-дослідницька діяльність учнів ПТНЗ»;

- Криволапова С.М. – «Прийоми формування самоосвітньої компетентності учнів на уроках історії» - робота визначена кращою на рівні області;

- Козиряцька В.П. – про роботу учнівського Євроклубу;

- Скрипник К.Л. – ««Віртуальний гід» як ефективна форма профорієнтації учнівської молоді»

Участь у V Національній виставці «Інноватика в сучасній освіті».

За підсумками виставки отримано Диплом лауреата конкурсу II ступеня та срібну медаль. На виставку були представлені дві роботи: «Веб-сайт ПТНЗ як вагома складова інформаційного освітнього простору навчального закладу» та «Електронний супровід уроків засобами веб-технологій».

Моніторинг сайтів ПТНЗ – 2 місце серед ПТНЗ області

Участь у обласному педагогічному проекті НМЦПТО «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ» - 1 місце серед ПТНЗ області

Педагогічний колектив ліцею постійно співпрацює з районною службою зайнятості. За 2013-2014 навчальний рік було перепідготовлено за направленням центру зайнятості 146 слухачів та 30 чол. за рахунок фізичних осіб.

Поряд з навчально-виробничим процесом проводиться позаурочна робота з учнями, працюють гуртки технічної творчості, колективу художньої самодіяльності, спортивних секцій.

На сьогоднішній день професійно-технічний навчальний заклад виконує такі соціальні функції як безкоштовне проживання у молодіжному готелі, придбання побутової техніки та комплектація житлових кімнат у молодіжному готелі, реалізація власної сільськогосподарської продукції за пільговими цінами.

Навчальний заклад продовжує працювати у напрямку ступеневого навчання: співпрацює з Нікопольським аграрним коледжем Дніпропетровського державного аграрного університету.

Головні напрямки роботи Томаківського професійного аграрного ліцею на 2014 – 2015н.р.

1. Впровадження у навчально-виробничий процес вимог законодавчих і нормативних документів.

2. Професійне зростання педагогічних працівників шляхом запровадження нових методик і технологій викладання, самоосвіти, використання інформаційно-комунікаційних засобів, взаємовідвідування уроків.

3. Удосконалення матеріально-технічної бази (лабораторії спеціальних дисциплін).

4. Розширення можливості пізнання учнями енергозбережувальних технологій, економічного та технологічного захисту, запобігання виникненню екстремальних умов.

5. Забезпечення належного рівня участі учнів у конкурсах і предметних олімпіадах різного рівня та посилення контролю за розвитком творчого потенціалу учнів.

6. Урізноманітнення форм удосконалення методичної майстерності викладачів через участь у науково-практичних конференціях, постійно-діючих семінарах, участь у роботі творчих груп, авторських школах, школах педагогічної майстерності, конкурсах та дистанційних курсах навчання.

7. Впровадження електронних навчально-методичних посібників та електронних дидактичних засобів навчання в навчально-виробничий процес.

8. Удосконалення методики проведення уроків шляхом інтеграції загальноосвітньої та професійної підготовки.

9. Розробка викладачами власних проектів та впровадження їх в навчальний процес.

12. Спланувати роботу ліцею з урахуванням пріоритетів діяльності НМЦ ПТО у Дніпропетровській області на 2014-2015 навчальний рік.