ПРОФОРІЄНТАЦІЯ

Профорієнтаційні відео-матеріали та презентації робітничих професій

для перегляду відео необхідно в контекстному меню обрати команду "Відкрити в новому вікні"

Виступ агітбригади ліцею

Рекламний відео-ролик ДПТНЗ ТПАЛ

Профорієнтація – це система заходів, спрямованих на забезпечення активного, свідомого професійного самовизначення та встановлення особистості з урахуванням своїх можливостей та індивідуальних особливостей і кон’юнктури ринку праці для повноцінної самореалізації в професійній діяльності.

Профорієнтаційна робота передбачає формування у молоді професійної перспективи – розгорнутих у часі життєвих планів, спрямованих на вибір професії і ствердження себе як суб’єкта професійної діяльності.

Важливим питанням сьогодення є профорієнтаційна робота серед учнів загальноосвітніх шкіл.

Професійна орієнтація - система організації та проведення навчально-виховної роботи, спрямованої на засвоєння учнями шкіл необхідних знань про соціально-економічні й психофізіологічні умови правильного вибору професії, формування в них уміння аналізувати вимоги різних професій до психологічної структури особистості, а також свої професійно значущі якості, шляхи й засоби їх розвитку.

Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.

Зміни в суспільстві в поглядах на професію, орієнтації на «вигідні» спеціальності може спричинити відплив молоді з провідних галузей промисловості, науки, культури. А тому профорієнтаційна робота потребує негайного пошуку нових форм і методів.

Одним з таких надсучасних методів профорієнтації є відеоматеріали (відеоролики, відеофільми та ін.)

Поряд з такими традиційними методами, як бесіда, лекція, навіть показ презентацій, відеоматеріали значно виграють за рахунок більшої зацікавленості аудиторії у інформації. Зручний у використанні, кольоровий, цікавий, озвучений матеріал краще запам’ятовується та відтворюється у пам’яті глядачів. До того будь-який відеоматеріал значно спрощує роботу самого профорієнтатора, адже, як відомо, краще один раз побачити, ніж три рази почути.

Однією з найефективніших форм профорієнтаційної роботи є виступ агітбригади учнів ліцею, де в музичному супроводі можна ознайомитися з професіями яким навчають в нашому закладі.

Найсучаснішим методом профорієнтації також є «Електронна енциклопедія робітничих професій», яка розрахована на широке коло користувачів починаючи з дошкільного віку і закінчуючи старшокласниками. В ній можна дізнатися про різні професії за допомогою віршів, загадок, казок, мультиплікаційних фільмів, навчальних відеофільмів, ознайомитись з порадами щодо вибору професії, є можливість пройти тести на виявлення типу професії до якого ви схильні. Також можна переглянути відео та презентаційні матеріали навчально-виробничого і виховного процесу у Томаківському професійному аграрному ліцеї.