Веб-портал  професійно технічної освіти

ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ ЄВРОПУ

Європейський вибір, на наш погляд – це система послідовних реформ, спрямованих на втілення європейських цінностей: розвиток і стабільність, демократія, громадянське суспільство тощо. Подібне реформування вимагає, в першу чергу, зусиль від суспільства,а не лише від органів державної влади. Не останню роль у цьому процесі відіграє молодь,яка здатна на новаторський підхід і пошук оригінальних механізмів вирішення проблем.

Активну позицію в реалізації європейського вибору України займають євроклуби, що утворюються, як правило, при середніх та вищих навчальних закладах.

Євроклуб – форма самоорганізації молодих людей, що сприяє їх творчій реалізації,залученню до участі в європейських ініціативах, громадській діяльності, інформуванню з питань європейської інтеграції та реалізації проектів неформальної освіти серед однолітків.

Діяльність євроклубів спрямована перш за все на учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та молодь.

Основними цілями євроклубів є інформування і просвіта молодих людей про Європейський Союз та відносини Україна – ЄС, сприяння встановленню зв’язків з європейськими молодіжними організаціями.

Ми, європейці, належимо до різних країн, спілкуємося різними мовами, маємо різні традиції, звичаї та вірування. Тим не менше, ми повинні бути разом, як велика родина, через безліч причин. Ось деякі з них.

  • Ми живемо разом на цьому континенті вже протягом тисяч років.
  • Наші мови часто пов'язані між собою.
  • Багато людей у кожній країні за походженням належать до народів, які проживають в інших країнах.
  • Наші традиції, звичаї та свята часто мають одне й те ж саме походження.
  • Нашим спільним надбанням та джерелом захоплення є прекрасна музика та мистецтво, п'єси й оповідання, створені для нас упродовж століть кращими митцями Європи.
  • Майже для всіх у Європі надзвичайно важливими є справедливість, добросусідство, свобода висловлення власної думки, взаємоповага, а також турбота про бідних людей.
  • Тож ми пишаємося тим, що вирізняє нашу країну або регіон і надає особливих, притаманних лише нам, рис. Але ми так само пишаємося й тим спільним, що властиве нам як європейцям.