26 грудня

26 грудня в ліцеї для дітей працівників відбулося новорічне свято. До малят завітали казкові герої: Снігуронька, дід Мороз, пірати, казкові феї, Мальвіна, Хвилинка, білочка, баба Яга, Новий Рік, гноми та ін. Всі дружньо водили хороводи, відгадували загадки, грали в цікаві ігри. Малята для дідуся Мороза підготували вірші, натомість отримали подарунки.

показати фото

Для учнів ліцею було проведено Новорічний карнавал на тему «Святкові новини на ТV». Розпочалися новини з привітання директора ліцею. В програмі свята звучали пісні сучасних авторів та авторські пісні учнів, були також запальний циганський танок та сучасний танець. Родзинкою свята стала гумористична мініатюра «Одного разу, під Новий рік…». Працювала «Новорічна лотерея». Всі охочі мали змогу дізнатися, що їх чекає в наступному році прослухавши «Новорічний гороскоп».

показати фото

24 грудня відбувся турнір з волейболу пам’яті ветеранів спорту ліцею: Ковалова М.Д., Приходька І.П., Каряки Ф.Ф. та Яременка О.О. Змагалися між собою команда педагогічних працівників ліцею та збірна команда учнів.

З рахунком 2:1 перемогу одержали педагоги.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

показати фото

22 грудня

Шановний Валерій Анатолійович!

Сьогодні іній всі дороги вкрив,

Щоб всім на ваше свято поспішати,

Адже Ви чоловіком є таким,

Якого хочеться завжди вітати.

Вітати Вас за ваші руки,

Які до праці не байдужі,

За розум Ваш, за міцність духа,

За тепле слово під час стужі

Що так тримаєте в руках,

І не зважаючи на шквал,

Тих перевірочних атак,

Наш рідний серцю, мудрий ТПАЛ.

Тож хай душа співа пісень

Бюджету хай буде примноження.

Сьогодні в Ваш прекрасний день,

Вітаємо Вас з Днем народження!

Колектив ДПТНЗ ТПАЛ
(авторський вірш керівника гуртка Сисолятіна І.О.)

19 грудня

19 грудня в ліцеї відбулося театралізоване дійство з нагоди свята Святого Миколая. Звучали вірші, пісні, сценки, а також не обійшлося без солодощів.

показати фото

ЗІ СВЯТОМ!

16 грудня

16 грудня в ліцеї розпочалася першість з баскетболу серед команд юнаків. Сьогодні на баскетбольному майданчику зустрілись команди груп №21 (ТУ) і №111 (1-й курс) та №109 (3-й курс) і №110 (2-й курс). Змагання закінчились перемогою команд груп №21 та №109, які вийшли до фіналу.

показати фото

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

11 грудня

11 грудня для учнів 1-го курсу була проведена оглядова екскурсія до Томаківського районного суду. Учні мали змогу побувати на розгляді кримінального провадження.

показати фото

10 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права пройшов відео лекторій на тему: «Права людини» за участі головного спеціаліста Томаківського районного управління юстиції Трубіциної О.А.

показати фото

10 грудня

В рамках Всеукраїнського тижня права по групах пройшли виховні години спрямовані на формування в учнів правової культури: «Захист прав дітей в нашій державі», «Закон обов’язковий для всіх», а в бібліотечно-інформаційному центрі ліцею проведена виставка правової літератури.

показати фото

5 грудня

05 грудня в бібліотечно-інформаційному центрі ліцею пройшов захід до Дня збройних сил України. Учні групи №111 переглянули відеофільми про сучасну українську армію та разом з викладачем Захисту Вітчизни Криволаповим О.В. провели гру «Ну-мо хлопці!»

показати фото

26 листопада

26 листопада в ліцеї проводився заключний етап декади робітничої професії автомобільного транспорту – захист робітничої професії. За підсумками були виявлені переможці: I місце зайняла група №111 ( I курс), II місце – група №109 (III курс), III місце – група №21 (ТУ), IV місце – група №110 (II курс). Вітаємо переможців!

показати фото

Відповідно до листа ДОН Дніпропетровської облдержадміністрації для учнівського колективу та працівників ліцею викладачем охорони праці Карякою Н.А. був проведений позаплановий інструктаж щодо безпечного пересування учасників навчально-виховного процесу по території навчального закладу.

показати фото

25 листопада

25 листопада у групі №10 був проведений відкритий виховний захід на тему: «Не згасити вогонь пам’яті», присвячений 70-ій річниці звільнення України від німецьких загарбників. Учні декламували вірші, зацікавлено слухали своїх наставників щодо тяжкого випробування, яке випало на долю українського народу, запалили свічки в пам’ять за загиблими воїнами-земляками та захисниками української землі.

показати фото

Вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр.

24 листопада у групі №9 була проведена виховна година-реквієм «Пам'ять серця», метою якої було на основі історичних знань про голодомор 1932-1933рр. в Україні визначити масштаби трагедії українського народу, виховати в учнів етнонаціональних, полікультурних, загальнолюдських цінностей, як основи формування громадянина – патріота України.

Під час заходу учні переглянули короткометражний документальний фільм «Голодомор 32-33 років в Україні» @ ТРК 41 канал, вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання, запаливши свічки в супроводі пісні О.Білозір «Свеча».

показати фото

21 листопада

На виконання Указу Президента України «Про День Гідності і Свободи» у ліцеї пройшли заходи:

1. Історичний журнал «Революція гідності», кінохроніка «Наші герої-земляки»

2. Показ відеофільму «Слава Україні!»

3. Виконання гімну України учнями та представниками педагогічного колективу

показати фото

20 листопада

Відповідно до листа НМЦ ПТО №13/4-259 від 05.11.2014 «Про проведення декади робітничих професій залізничного та автомобільного транспорту» з метою підняття престижу робітничої професії, профорієнтаційним напрямком, вшануванням людей праці у ліцеї розпочалася декада робітничої професії за відповідною галуззю.

Серед учнівських груп було проведено конкурс стіннівок та електронне тестування.

показати фото

19 листопада

Відповідно до єдиного плану методичної роботи ліцею 19 листопада відбулася консультативно-педагогічна нарада для майстрів виробничого навчання на тему «Формування стійкого інтересу учнів до обраної професії».

Також у рамках «круглого столу» обговорювалось питання щодо співпраці класного керівника і майстра виробничого навчання у вихованні молодого покоління - вивчення досвіду викладача світової літератури О.Білоус та майстра виробничого навчання С.Варшавської Барського професійного будівельного ліцею Вінницької області (журнал «Професійно-технічна освіта» №3, 2014 ст.43-45).

Детальніше...
показати фото

18 листопада

18 листопада представники Євроклубу «Together» прийняли участь у форумі учнівських євроклубів, присвяченому тематиці толерантності. Форум проходив у Дніпропетровській обласній науково-універсальній бібліотеці. Згідно програми заходу, учасники презентували роботу своїх євро клубів, вели діалог про європейські цінності, приймали участь у інтерактивних вправах щодо (суспільних антитолерантних) стереотипів. Особливе враження на учасників справив перегляд короткометражного фільму Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA «Полум’яні голоси» реж. Ноа Левін.

показати фото

Учнівські акції

Лідери учнівського самоврядування ліцею отримали лист подяку від Краматорського дитячого будинку «Антошка».

показати фото

15 листопада

Вітаємо всіх з Днем працівника сільського господарства!

Коли любов не має меж,

Коли душа не знає втоми,

Коли Землею ти живеш -

Праця твоя стає святою!

14 листопада в ліцеї відбувся святковий концерт з нагоди Дня працівника сільського господарства.

показати фото

12 листопада

12 листопада члени Євроклубу «Together» прийняли участь у спілкуванні в режимі відео-зв’язку з представниками Євроклубів інших навчальних закладів Дніпропетровської області присвяченому Міжнародному Дню толерантності.

«…С Днём толерантности и примирения! Лишь в толерантности – наше спасение. Когда бы мы услышали друг друга, то улеглась бы ненависти вьюга. Все мы хотим жить в мире и богатстве. И не нужны нам войны и страдания. А толерантность – путь к любви и братству, и лишь она – основа мироздания…»

показати фото

11 листопада

Відповідно до плану роботи ліцею та листа НМЦ ПТО у Дніпропетровській області «Про проведення олімпіад із загальноосвітніх предметів у ПТНЗ області у 2014-2015 навчальному році» з 24 жовтня по 10 листопада у навчальному закладі проводився I етап Всеукраїнської учнівської олімпіади. Переможцями стали такі учні в розрізі предметів:

- українська мова та література: Білик Каріна (I курс) Левада Наталія (III курс)

- історія: Горб Володимир (I курс) Віноградова Яна (II курс)

- математика: Костюченко Тетяна (I курс) Прильопа Оксана (III курс)

- хімія: Білик Каріна (I курс) Віноградова Яна (II курс)

- екологія: Богданова Анастасія (II курс)

- фізика: Костюченко Тетяна (I курс) Віноградова Яна (II курс)

- правознавство: Асмолова Алла (I курс)

- економіка: Асмолова Алла (I курс)

- англійська мова: Горб Володимир (I курс)

- німецька мова: Богданова Анастасія (II курс)

- біологія: Кузьменко Максим (I курс) Рогозін Володимир (II курс)

- інформаційні технології: Вартанян Астгік (III курс)

ВІТАЄМО ПРЕМОЖЦІВ!

показати фото

Декада робітничих професій

Відповідно до листа НМЦ ПТО №13/4-221 від 07.10.2014 «Про проведення декади робітничих професій галузей поліграфії та інформаційних технологій» з метою підняття престижу робітничої професії, профорієнтаційним напрямком, вшануванням людей праці в жовтні в ліцеї проводилася декада робітничої професії.

Протягом декади проводились конкурс стіннівок, електронне тестування, вікторина, захист рекламної продукції та захист домашнього завдання.

За підсумком всіх заходів переможцями стала група №10 (I курс), почесне 2-ге місце зайняла група №9 (II курс), 3-тє місце - група №8 (III курс).

показати фото

6 листопада

6 листопада до нашого ліцею завітали представники громадської організації Молодіжна ініціатива крокує світом (МІКС) Зезюліна Катерина – голова Дніпропетровської обласної молодіжної організації та Манейло Анастасія – співробітник Дніпропетровської обласної наукової універсальної бібліотеки.

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA представив фільм-призера глядацьких симпатій «Йоанна».

Фільм польського режисера Анети Копач глибоко вразив глядачів. Це історія про життєрадісну жінку Йоанну, яка веде онлайн-щоденник, ділиться з читачами маленькими та великими сімейними радощами, та вона хвора на рак і жити їй лишилося три місяці.

Фільм – і світлий і сумний одночасно, мабуть тому на обличчях у дівчат були і сльози і посмішки. Кожен, хто побачив фільм – подумав про своє: про мрії, які варто втілити в життя, про рідних та їх любов, про взаємини в родині та про те, як варто цінувати кожну хвилину життя.

Мистецтво зробило свою справу – розкрило в кожному з нас - людину, зі своїми радощами та страхами, відірвало від буденності хоча б на декілька годин та змусило замислитися над чимось по-справжньому цінним.

Після перегляду фільму відбулося обговорення, учні висловили свої думки та почуття, а також були проведені ігрові вправи.

показати фото

Протягом жовтня в ліцеї були проведені заходи щодо запобігання загибелі людей пов’язані з отруєнням дикорослими грибами:

1. Проведення лекції з показом відеопрезентації «Небезпека отруєнь неїстівними грибами»

2. Виготовленні пам’ятки «Увага! Небезпека! Гриби!»

3. Написані пояснювальні диктанти щодо попередження отруєнь дикорослими грибами.

4. Інформаційні бесіди по групам.

показати фото

31 жовтня

Протягом 27 – 31 жовтня в ліцеї було проведено тиждень безпеки щодо використання газу у побуті за наступними напрямками:

1. Проведені роз’яснювальні бесіди серед учнів І-ІІІ курсів: «Газ у побуті»; «Вплив газу та продуктів його згорання на здоров’я людини»; «Правила безпечного користування газом у побуті»; «Правила зберігання та розташування газу, що знаходиться у балонах»; «Дії у разі витоку газу».

2. Круглий стіл на тему: «Природний газ – ризик та небезпека в побуті» для учнів ІІІ курсу.

3. Практичне заняття на тему «Перша допомога при отруєнні газом»: для учнів І курсу.

4. Бесіда з мешканцями гуртожитку на тему: «Особливі властивості зрідженого газу (кольори, запах, вага тощо)».

5. Цільові інструктажі з безпеки життєдіяльності щодо дотримання правил безпеки при користуванні газом.

6. На уроках української мови проведені диктанти-пам’ятки «Обережно! Газ!»

7. На уроках хімії проводились тематичні хвилинки «Природний газ та його властивості».

показати фото

23 жовтня

23 жовтня відповідно до наказу було проведено підсумки I етапу обласного просвітницько-творчого заходу «Ми проти насильства і жорстокості». В заході прийняли участь 6 навчальних груп. На засіданні члени журі відібрали кращі роботи для участі у II етапі обласного просвітницько-творчого заходу.

показати фото

22 жовтня

З 20 жовтня, відповідно до листа НМЦ ПТО №13/4-221 від 07.10.2014 «Про проведення декади робітничих професій галузей поліграфії та інформаційних технологій» з метою підняття престижу робітничої професії, профорієнтаційним напрямком, вшануванням людей праці, в ліцеї розпочалася декада робітничої професії «Оператор комп’ютерного набору».

На засіданні методичної комісії були затверджені план та графік проведення декади, визначені заходи, які будуть проводитись протягом цього часу.

21 - 22 жовтня відбувся конкурс стіннівок та тестування учнів навчальних груп.

показати фото

13 – 17 жовтня

З 13.10 по 17.10 в ліцеї відповідно до планів роботи методичного кабінету та методичної комісії викладачів природничо-математичних дисциплін був проведений тиждень математики.

Дуже цікавим виявився конкурс між командами груп учнів I курсу «Інтелектуальна надія ліцею». Капітанами команд були Білик Карина - група №10 та Варваров Іван група №111. Самим інтелектуальним серед учнів став Горб Володимир – учень групи №111.

показати фото

Презентація «Конкурс між командами груп перших курсів: «Інтелектуальна надія ліцею» Інтелектуально-розважальна гра»

16 жовтня

До дня українського козацтва 16 жовтня в ліцеї пройшли «Козацькі забави» (козацька естафета). Захоплюючий фінал визначив переможця – це група № 109.

показати фото

Відкриття «Козацьких забав» супроводжувалось театралізованим виступом учнів ліцею на чолі з керівником гуртка Сисолятіним І.О.

показати фото

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ

Під таким гаслом пройшов ярмарок козацьких страв. Всі кошти отримані від продажу страв лідерами учнівського самоврядування будуть передані для допомоги рідним нашого колишнього учня, героя України – Федоренко Назара, який тяжко пораненим із зони АТО був відправлений на лікування у м. Дніпропетровськ, потім у м. Київ.

показати фото

15 жовтня

15 жовтня в ліцеї пройшли заходи до Дня цивільної оборони:

1. Лекція з показом навчального відео (підготував викладач предмета «Основи захисту Вітчизни» - Криволапов О.В.)

2. Практичні вправи:

Ввідна №1 «Надзвичайна ситуація техногенного характеру»

Ввідна №2 «Пожежа в навчальному закладі»

Практичне використання вогнегасника

3. Вікторини по групам

показати фото

4. Естафета: надівання протигазу, біг з перешкодами, надання потерпілому медичної допомоги. Найшвидшими у естафеті були учні групи № 109 (III курс), які показали результат – 3 хв.14 сек.

Вітаємо переможців!

показати фото

10 жовтня

Згідно річного плану роботи навчального закладу 10 жовтня відбулася виставка-конкурс «Золота красуня – осінь чарівниця».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

I місце - група № 8

показати фото

II місце - група №10

показати фото

III місце - група № 111

показати фото

7 жовтня

7 жовтня, відповідно до плану роботи спортивного клубу «Трудові резерви», відбулася першість ліцею з легкої атлетики. Найкращі результати показали учні навчальних груп у таких видах:

Юнаки:

Біг 100 м. Колесник Денис – група № 111 (I курс)

Штовхання ядра Горбик Едуард - група № 109 (III курс)

Стрибки в довжину з розбігу Сарана Віталій – група № 8 (III курс)

Дівчата:

Біг 100 м. Мілютіна Яна – група № 10 (I курс)

Штовхання ядра Віноградова Яна - група № 9 (II курс)

Стрибки в довжину з розбігу Перлова Дарина – група № 10 (I курс)

В командному заліку з легкої атлетики :

серед юнаків I місце – група № 109 (III курс), II місце – група № 8 (III курс), III місце – група № 111(I курс);

серед дівчат I місце – група № 10 (I курс), II місце – група № 9 (II курс).

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

показати фото

Учні групи №109 на чолі з заступником директора з НВР Криволаповою С.М. та майстром виробничого навчання Максимовим О.О. взяли участь в громадській акції щодо благоустрою Томаківки, присвячену підготовці до козацького фестивалю Томаківщини «»Маків цвіт» - 2015».

показати фото

Герої серед нас

Федоренко Назар Станіславович – учень випускник ліцею 2013 року. Назар три роки навчався в ліцеї і здобув кваліфікацію «Оператор комп’ютерного набору, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», по закінченню навчального закладу пішов до лав Збройних сил України, бо завжди мріяв бути військовим. Як боєць контрактної служби, в січні 2014 року був направлений охороняти аеродром в м. Дніпропетровськ, а згодом опинився в зоні АТО. 7 серпня під Амвросіївкою він був тяжко поранений. Куля снайпера серйозно пошкодила внутрішні органи. За його життя боролися лікарі Дніпропетровської лікарні ім. Мечнікова, а згодом він був направлений у Київський шпиталь на лікування, де знаходиться на даний час і проходить реабілітацію.

Учнівська рада ліцею вийшла з пропозицією допомогти родині Назара. Лідерами учнівського самоврядування були виготовлені листівки та проведена учнівська акція «Допоможемо разом», в результаті якої була надана матеріальна допомога на розрахунковий рахунок рідних.

Ми пишаємося нашими героями. Слава героям України!

показати фото

3 жовтня

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ

Зазвичай, жовтень приносить нам перше золоте листя, а перша його неділя – Всенародне свято – День працівника освіти. Для педагогічного колективу нашого ліцею свято подвійне, адже 2 жовтня ми святкуємо День професійно-технічної освіти.

Цього сонячного дня увесь педагогічний колектив ліцею приймав поздоровлення від своїх вихованців, які влаштували святковий концерт. Кожен учасник вклав частинку себе, щоб подарувати гарний день, чудовий настрій, залишивши його у пам`яті надовго. Приємного настрою додавала неймовірна кількість стіннівок. Яких тільки малюнків не було! І просто гарно написані привітання, і цілі картини з життя ліцею.

Слова із сценарію: «…У таку прекрасну пору року приходить до нас освітянське свято. Це час, коли шелестить падолистом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червонії жоржини пломеніють над землею, немов дарують весь свій жар любові педагогічного складу нашого ліцею.

…У народі кажуть, що письменник живе у своїх книжках, митець – у своїх творах, а вчитель – у думках і справах учнів…»

показати фото

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Вітаю Вас із професійним святом – Днем працівників освіти

Нехай творча наснага, успіх та оптимізм крокують поруч із Вами з року в рік, а невичерпна життєва енергія сприяє здійсненню всіх планів та задумів, як професійних, так і особистих. Нехай у цей день звучать для Вас найкрасивіші і найтепліші слова, на які Ви по праву заслуговуєте. Особистого щастя Вам, гарного настрою, благополуччя та великих творчих успіхів. Зі святом!

Директор ДПТНЗ ТПАЛ Філь В.А.

показати фото

2 жовтня

"Дивись. Не забудь: Людиною будь!" Хоч і сказані ці слова давно, проте не втратили свого значення і понині. Швидше, навпаки - сьогодні вони набули особливої актуальності... 2 жовтня члени учнівського самоврядування в рамках акції «Подаруй іграшку дитині дитячого будинку «Антошка» відправили малюкам подарунки у м. Краматорськ. Тож творіть добро, щоб кращим став цей світ!

показати фото

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

30 вересня в бібліотечному центрі ліцею відбулася посвята учнів I курсу в читачі. Був проведений віртуальний бібліотечний урок-подорож по бібліотекам України, Національним бібліотекам світу. Учні у віртуальному кінозалі переглянули відеофільм «Пізнай історію книги». Також було продемонстровано презентацію «Пам’ятники книзі». Після перегляду відео та презентації відбулося обговорення щодо майбутнього нашої бібліотеки. Учні-першокурсники приймали активну участь в обговоренні і розповідали, яку б вони хотіли створити «бібліотеку майбутнього».

показати фото

«Добро, которое ты делаешь от сердца, ты делаешь всегда себе» Л. Толстой

Учні ліцею взяли шефство над малюками дитячого будинку «Антошка» м.Краматорськ. Дуже всіх стурбувала доля цих дітей і тому органами учнівського самоврядування було вирішено провести акцію «Подаруй іграшку дитині дитячого будинку «Антошка»». Всі учні підтримали це рішення і протягом вересня активно збирали іграшки малюкам. З дитячим будинком налагоджено зв’язок і в найближчий час іграшки знайдуть своїх нових друзів.

показати фото

23 вересня

23 вересня учні I курсу, з нагоди Дня партизанської слави, відвідали історико-краєзнавчий музей, де директор музею Дмитриченко О.І. та бібліотекар ліцею Козиряцька В.К. провели урок мужності «Партизанськими шляхами рідного краю». Також хвилиною мовчання вшанували пам’ять за воїнами, які загинули під час АТО, окремо за загиблими воїнами-земляками: Владиславом Кивою (в минулому учень нашого закладу), Миколою Козловим та Ігорем Тимощуком. Учні взяли участь у благодійній акції «На допомогу захисникам України».

показати фото

22 вересня

22 вересня учні ліцею відвідали картинну галерею імені Д.Н.Красняка, де було проведено виставку «Дивоцвіт талантів Томаківщини – наша гордість». О.М.Івченко ознайомила відвідувачів з експозиціями томаківчан.

показати фото

18 вересня у ліцеї в рамках турніру з футболу серед учнів навчального закладу відбулася гра за 3-є та 4-те місце між командами груп №110 (2-й курс) та №111 (1-й курс). Перемогла команда групи № 111 з рахунком 4:1

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Гра за перше і друге місце відбудеться 23 вересня між командами груп №109 та №21.

показати фото

18 вересня

18 вересня для учнів II та III курсів проведено літературний конкурс на кращого знавця сюжету повісті «Тіні забутих предків» та вікторину «Як добре я знаю про життя і творчість М.Коцюбинського»

показати фото

17 вересня

Відповідно до річного плану виховної роботи 17 вересня в актовій залі ліцею відбулася зустріч учнів з оперуповноваженим кримінальної міліції у справах дітей Томаківського РВ УМВС Зубенко С.В.

показати фото

17 вересня в ліцеї проведено літературно-біографічний екскурс «Співець душі людської» до 150-річчя з дня народження Михайла Коцюбинського – великого українського Сонцепоклонника, з демонстрацією фільму «Осяяний сонцем». У бібліотечно-інформаційному центрі проводилася тематична виставка творів українського письменника.

показати фото

9 вересня

До Дня фізкультури і спорту 9 вересня для учнів ліцею був проведений олімпійський урок. Також було проведено спортивне свято, де учні змагалися з наступних видів: перетягування линви; піднімання гирь; нормативи на перекладині та брусах; вправи на скакалці.

показати фото

1 вересня

ДЕНЬ ЗНАНЬ

…Барвиста осінь зустрічає нас важливим, урочистим, незабутнім святом. Схвильовано радіють учні, вчителі, батьки. Рясніють квіти, сяють посмішки. І друзів навкруги багато. Не шепотіть листочки, тихіше, птахи! Чарівний годинник відлічує останні хвилини веселого лагідного літа. Ви чуєте його биття?... Сьогодні відкривається перша сторінка лілейного життя в Країні Знань!

Розпочалося свято урочистою лінійкою, театралізованим дійством та дзвоником на перший урок. В навчальних групах перший урок проводився на тему «Україна – єдина країна» з переглядом відеоматеріалів, презентацій тощо.

показати фото

АНОНС!«Новини самоосвіти в навчальному закладі»

Матеріали ЄМД розміщені у розділі "Основні напрямки роботи" - "Проектна діяльність"

23 травня

ЄДИНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ДЕНЬ

23 травня 2014 року в ліцеї відбувся Єдиний методичний день в рамках педагогічного проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ».

Відкриття Єдиного методичного дня в ліцеї розпочалося з привітання директором Філь В.А. всіх учасників проекту та врученням методистом Русановою С.Г. педагогам публікації АНОНС методичних заходів, як нової форми інформації про проведення Єдиного методичного дня, а також на згадку про участь в проекті кожний педагог збірки «В.Сухомлинський про професію вчителя», яка містить вибране з його педагогічної спадщини: цитати, вірші, казки, мудрі поради та ін.

показати фото

У відповідності до плану заходів були проведені фотовиставка «Ми в проекті» та «Від творчого педагога до творчого учня», а також виставка методичних розробок учасників проекту «Вернісаж педагогічних ідей»

показати фото

В рамках заходу «Практика самоосвіти» - «Ми в проекті» відбулася презентація кращих практичних досягнень педагогів (за результатами тестування, анкетування тощо), їх передового педагогічного досвіду як результат виконання плану самоосвіти та круглий стіл «Я в педагогічному проекті», де кращі педагоги поділилися з питань удосконалення шляхів самоосвіти за напрямками:
1«Новий педагогічний досвід»
2«Нові форми самоосвіти в ПТНЗ»
3«Моє порт фоліо самоосвіти».

Останнім етапом методичного дня була участь у відео марафоні НМЦПТО та ПТНЗ в рамках педагогічного проекту. Роботу нашого закладу в проекті представляла методист Русанова С.Г.

Новими педагогічними ідеями в учнівсько-викладацькій проектній діяльності, об’єднавши різні напрямки дослідницької діяльності з історії, художньої культури, літератури, мистецтва та ін. на відео марафоні поділилася Козиряцька В.П. викладач загальноосвітніх предметів, яка використала нову форму самоосвіти - реалізація власного проекту.

показати фото

Презентація виступу методиста на відео марафоні 23.05.2014

22 травня

22 травня в рамках обласного педагогічного проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ» у групі 1-го курсу викладачем математики Федоренко В.П. було проведено урок-гру «Найрозумніший». Девізом уроку був такий вислів:»Хто володіє інформацією, той володіє світом».Гра проходила у три тури.

Перший тур. Гравцям ставились запитання з чотирма варіантами відповіді, серед яких одна правильна. Завдання гравців — дати якомога більше правильних відповідей. Усьо¬го пропонується 10 основних запитань. Якщо неможливо виявити п'ятьох кращих гравців, ставляться додаткові запитання. На них не від¬повідають ті гравці, які пройшли в другий тур. Після кожного додаткового запитання перевіря¬ється, чи визначилися лідери.

Другий тур. У другий тур проходять п'ять гравців, які отримали найбільшу кількість балів у першому турі. Гравцям пропонується таблиця із номерами запитань від 1 до 40. Гравці по чер¬зі обирають номер запитання. Кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом. Кожний гравець має право відповісти на 8 запитань. На обдуму¬вання відповіді — 10 секунд. До наступного туру проходять три гравці, які набрали найбільшу кількість балів.

Третій тур — заключний. Гравці обирають одну з трьох категорій: «Алгебра», «Геометрія», «Професійна», «Загальна» Протягом однієї хвилини гравці відповідають на запитання за обраною ка¬тегорією. Гравець, який дає найбільшу кількість правильних відповідей, отримує звання «Най¬розумніший»

Конкурс «Підбери пару» та «Анаграма». Щоб визначити¬ся з черговістю обирання гравцями запитання чи категорії, між турами проводяться конкурси, у яких необхідно встановити відповідність між елементами двох стовпчиків та розшифрувати слова. Чим швид¬ше гравець упорається із завданням, тим рані¬ше він буде відповідати на запитання і тим ви¬грашна його ситуація під час вибору категорії для гри.

показати фото

16 травня

16 травня в нашому закладі відбувся незвичний захід під назвою - «Поетичне асорті», який проходив в рамках проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ», що присвячений 95-тій річниці з дня народження В.Сухомлинського – великого українського педагога та письменника. Василь Олександрович зазначав, «Поетичне слово - це еліксир для мозку, повітря для крил думки. У поетичній творчості, у слові зливаються думка і краса...» і наголошував, що поезія аж ніскільки не заважає педагогові, навпаки…»

Наш педагогічний колектив – це свого роду сім’я, адже більшість свого часу ми проводимо на робочому місці в колі своїх колег. Щодня ми спілкуємось, збираємось у методичному кабінеті на педагогічні ради, засідання при директорові, робочі п’ятихвилинки і щохвилини ми працюємо, віддаючи свої знання, вміння і, взагалі, всіх себе нашим учням. Відпочити вдається, і то не завжди, лише на перерві, та й то тільки, щоб випити чашечку кави. А коли ж відпочити душею? І ось ми маємо таку можливість – доторкнутися до прекрасного. Саме на нашому «Поетичному асорті» ми зробили подорож у незвичайну країну - країну Поезію. Кожен з педагогів мав змогу поділитися найсокровеннішими рядками улюбленої поезії зі своїми колегами, розповісти про свої поетичні вподобання, адже у кожного є свій улюблений поет.

Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність...

показати фото

06 травня

06.05.2014 до нашого закладу завітали гості з Дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації «МІКС» з проектом «Школа європейських цінностей. Це Зезюліна Катерина – голова ДОМГО «Мікс» та координатор Дніпропетровського Центру європейської інформації - Наталя.

Гості ліцею відвідали музейну кімнату, познайомились з історією нашого закладу, відвідали методичний кабінет.

В біліотечно-інформаційному центрі ліцею учні - члени євроклубу «Together» привітали гостей художньою композицією, яка розпочалася авторською піснею І.О.Сисолятіна «Як у нас на Україні» та цікавим супроводжуючим текстом, підсумком якого стали слова всіх учасників «Ми за МИР!».

Дуже цікавий матеріал представили гості. Темою занять став «Патріотизм». Учні мали за мету зрозуміти, хто такий патріот, а також навчитись розпізнавати європейські цінності. Вирішенню цих питань сприяли ігрові моменти, колективне обговорення, перегляд документального фільму. По завершенню заняття кожний учень дав характеристику проведеному заходу та на згадку про цю зустріч отримав талісман.

показати фото

29 квітня

Згідно з планом роботи НМЦ ПТО, 29.04 відбувся творчий звіт-презентація обласної екологічної лабораторії «Вектор освіти – цінність життя» за темою: «Модернізація освітнього простору як необхідна умова удосконалення екологічного аспекту професійної свідомості учнів ПТНЗ».

Від нашого закладу у вебінарі взяла участь Русанова С.Г. – методист ліцею у напрямку «Науково-педагогічний аспект еколого-просвітницької роботи» з виступом на тему: «Науково-дослідницька діяльність учнів ПТНЗ», де розповіла про наукову діяльність учнів ліцею – слухачів Дніпропетровського відділення МАН та слухачів обласної хіміко-біологічної заочної школи Комунального закладу освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді».

показати фото
відео виступу агітбригади

Виступ на вебінарі

Презентація «Науково-дослідницька діяльність учнів ПТНЗ»

29 квітня

У рамках декади робітничих професій сільськогосподарської галузі у ліцеї, за участю учнів 9 та 11 класів ЗОШ №1 та №2 с.Томаківка, було проведено урочистість профорієнтаційного напрямку - День відкритих дверей. Майбутні абітурієнти та гості ознайомилися з матеріально-технічною базою ліцею, відвідали майстер-класи, музейну кімнату.

Урочисте привітання гостей нашого закладу відбулося в актовій залі де перед учнями шкіл виступили заступники директора з навчально-виробничої частини Оксенюк О.В. та навчально-виховної роботи Криволапова С.М., а потім учні ліцею розпочали привітання віршами, піснями та виступом агітбригади.

показати фото

23-24 квітня

23-24 квітня на базі Солонянського професійного аграрного ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Наш заклад представляв учень 3-го курсу Манзюк Олександр, який за підсумками конкурсу отримав почесне II місце і був нагороджений дипломом та цінним подарунком.

показати фото

23 квітня

23.04.2014 у рамках педагогічного проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ» було проведено методичний відео міст викладачів обласної методичної секції суспільних дисциплін з впровадження проекту «Самоосвітня робота учнів – як форма організації навчання». Цей проект присвячений 95-тій річниці з дня народження В.Сухомлинського – великого українського педагога-гуманіста, вченого, який приділяв велику роль даній педагогічній проблемі. Під час відео-мосту викладачем історії Криволаповою С.М. був представлений педагогічний досвід щодо самостійної пізнавальної діяльності учнів на уроках історії, нові підходи дидактичного забезпечення самостійної роботи учнів (впровадження ІКТ в навчально-виховному процесі) та підведені результати роботи в проекті.

показати фото

Виступ «Прийоми формування самоосвітньої компетентності учнів на уроках історії»

Презентація «Самостійна пізнавальна діяльність учнів як засіб формування самоосвітньої компетентності»

17 квітня

17.04.2014 було проведено консультування у режимі відео зв’язку викладачів курсу «Євро вибір України» та керівників учнівських ЄК з підготовки до Дня Європи в Україні. Досвід роботи нашого ЄК «TOGETHER» та план заходів до Дня Європи представила викладач німецької мови, координатор ЄК Козиряцька В.П.

показати фото

Презентація виступу

16 квітня

16 квітня в режимі відеозв’язку НМЦ ПТО проводився семінар для молодих профорієнтаторів. Свій досвід щодо створення електронної версії профорієнтаційного кабінету - «Віртуальний профорієнтаційний гід», представила майстер виробничого навчання Скрипник К.Л.

Матеріали виступу

03 квітня

В рамках екологічної учнівської акції «Чистий четвер» 03 квітня було проведено прибирання території навчального закладу.

показати фото

27 березня

27 березня відбулася обласна олімпіада з предмета «Бухгалтерський облік». Наш ліцей представляла учениця третього курсу КОВАЛЕНКО НАДІЯ, яка зайняла II місце набравши 43 бали. Вітаємо! Так тримати, Надіє!

показати фото

26 березня

Психологом ліцею Слюсар А.В. 26 березня був проведений психолого-педагогічний семінар з елементами тренінгу на тему: «Психологічна деформація педагога». В семінарі прийняло участь 12 педагогічних працівників.

показати фото

20 березня

Відповідно до плану заходів ліцею 20.03 для учнів практичним психологом Слюсар А.В. була проведена лекція на тему: «Профілактика весняної депресії. Подолання стресу» з показом презентації.

Презентація про подолання стресу

17-18 березня

В рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в ліцеї були проведені такі заходи:

- перегляд фільму-презентації «Шевченко - художник» з відвідуванням віртуальної картинної галереї мистецьких творів Т.Г.Шевченка

- конкурс учнівських буклетів та стіннівок про Тараса Шевченка. Були визначені переможці серед учнівських груп 1-го та 2-го курсів.

показати фото

14 березня

14.03 в ліцеї проводився I етап олімпіади з предмета «Бухгалтерський облік».

показати фото

10-14 березня

Протягом 10 – 14 березня в ліцеї був проведений тиждень економічних дисциплін та захисту прав споживачів.

В межах навчальної програми у групі №20 був проведений тематичний урок на тему: «Захист прав споживачів в Україні» з показом презентації.

В бібліотечно-інформаційному центрі була організована виставка тематичної літератури.

14 березня у групі №20 був проведений конкурс-гра «Кваліфікований споживач».

показати фото

08 березня

06 березня

06 березня у навчальній групі №109 до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка був проведений бібліотечний урок на тему: «Тарас Шевченко – геній і пророк» з переглядом відеоматеріалів та читанням «Заповіту».

показати фото

05 березня

05 березня в актовій залі ліцею відбулося літературне свято на тему: «Вічна пам’ять тобі, Тарасе, вічне слово твоє, Кобзарю!».

В ході заходу звучали поезії Т.Шевченка та вірші про геніального поета, також для учнів була проведена вікторина «Як ми знаємо Шевченка».

показати фото

26 лютого

На базі МВПУПІТ м.Дніпропетровськ відбувся майстер-клас зі створення електронних посібників для педпрацівників ПТНЗ області.

Наш заклад представляла з майстер-класом викладач іноземної мови Козиряцька В.П., яка запропонувала свій досвід зі створення електронного посібника з художньої культури для викладачів та учнів ПТНЗ «Культурна спадщина народів світу» у програмі FlipBook Maker. Всім бажаючим були надані роздруковані методичні рекомендації щодо структури створення електронних посібників.

показати фото

25 лютого

25 лютого в інформаційно-бібліотечному центрі ліцею пройшов конкурс читців поезій Тараса Шевченка «Ми тебе не забудем, Тарасе!».

Розпочався захід вступним словом викладача української мови та літератури Щербакової Л.П., продовжили ведучі учні групи №8. В теплій та дружній атмосфері учні ліцею декламували поезії Шевченка. Переможців визначали члени журі: викладач німецької мови та світової літератури Козиряцька В.П. та бібліотекар Козиряцька В.К.

Переможцем конкурсу став Похвальський Данило, учень II курсу групи №8, який декламував «Заповіт» Т.Шевченка англійською мовою та довів присутнім, що добре знає не тільки творчість видатного поета й показав знання іноземної мови.

Були відзначені виступи учениць I курсу групи №9 Панченко А. та Черватюк Ю., а також виразне читання поезії «Садок вишневий» учнем II курсу Боковим Ю.

показати фото

21 лютого

21 лютого, напередодні Дня захисника Вітчизни, учні II та III-го курсів зустрілися з військовим комісаром районного комісаріату Науменко Ю.Г.

показати фото

19 - 20 лютого

19 - 20 лютого в рамках природничо-математичного тижня були проведені серед учнів ліцею: конкурс електронних презентацій «80 днів навколо світу» (19.02) та урок – КВК з математики у групі №8 на тему «Об’єм конуса і піраміди» (20.02). У КВК брали участь дві команди «Конус» і «Піраміда».

Для учасників були запропоновані наступні конкурси:

1. Конкурс «Розумова розминка»

2. Конкурс капітанів

3. Конкурс «Кросворд»

4. Конкурс «Доміно»

5. Конкурс «Хто швидше?»

6. Конкурс «Тестовий»

7. Конкурс «Домашнє завдання».

За підсумками уроку перемогу здобула команда «Конус» яка отримала 41 бал, команда «Піраміда» набрала 34 бали.

Вітаємо переможців!

Презентація «Урок – КВК на тему: «Об’єм конуса і піраміди»»

показати фото

19 лютого

19 лютого в рамках педагогічного проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ» у групі №109 майстрами виробничого навчання Максимовим О.О. та Скакуном С.О. був проведений нетрадиційний урок виробничого навчання у формі «Ділової гри» з метою формування вмінь та навичок планування виробничого процесу, виховання свідомого відношення до роботи, формування вміння раціонально використовувати робочий час та дбайливого ставлення до витрат матеріалів, робочого інструменту та ін.

Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок.

Учнівська група була поділена на шість бригад, кожна бригада вибрала собі бригадира, також було обрано головного інженера. Кожна бригада за час виробничого навчання пройшла шість етапів роботи, на кожному етапі необхідно було виконати завдання: скласти подання для одержання необхідного інструменту, скласти «дефектну», виконати перелік робіт та ін.

На початку та кінці уроку були проведені зрізи знань учнів з теми у формі тестування з розділу «Система технічного обслуговування і ремонту машин».

показати фото

17 лютого

17 лютого у ліцеї розпочався тиждень природничо-математичних дисциплін.

План проведення природничо-математичного тижня

14 лютого

14 лютого в День всіх закоханих в ліцеї був проведений святковий концерт, ввесь день працювала пошта Святого Валентина, а також проводилась святкова лотерея. Всі охочі прийняли участь та отримали призи.

показати фото

Відповідно до плану ради військово-патріотичного виховання у ліцеї, учні груп №108 (IIIкурс) та №109 (II курс) в районній бібліотеці стали учасниками зустрічі з воїном-афганцем Сухоруковим Ю. та військовим комісаром Науменком Ю.Г.

показати фото

13 лютого

Сьогодні у ліцеї з нагоди 25-річчя з часу виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан пройшов урок-мужності. Гостем став колишній учень ліцею Ігнатченко Леонід Вікторович, який є учасником бойових дій на території Афганістану. Зустріч розпочалася у музейній кімнаті, де один із стендів присвячений воїнам-випускникам. Далі учні та гість продовжили спілкування у кабінеті з показом відео-фільму та розповіді.

показати фото

11 лютого

У вівторок, 11.02.2014 у РАЙВО відбулося нагородження переможців районного конкурсу «Мої права – мої обов’язки». У конкурсі брали участь учні 5 – 11-х класів та учні нашого ліцею.

Учень групи №8 (IIкурс) Похвальський Данило зайняв I-е місце.

Вітаємо!!!

Також вітаємо викладача української мови та літератури Щербакову Л.П. за отриману подяку у підготовці переможця.

показати фото

06 лютого

Сьогодні, учні ліцею стали учасниками районного мітингу присвяченому 70-річчю визволення Томаківського району за участі губернатора Дніпропетровської області Колєснікова Д.В.

На знімках учні тримають фото ветеранів Томаківського району (51 чол.)

показати фото

03-04 лютого

03 лютого, в рамках тижня німецької мови, для учнів 1-го та 2-го курсів була проведена вікторина «Галопом по Європі», а 04 лютого було проведено конкурс читців.

показати фото

27 січня

Сьогодні, краєзнавчою вікториною «Німеччина на карті Європи» в ліцеї розпочався тиждень німецької мови. У заході прийняли участь учні 2-го курсу. викладачем німецької мови Козиряцькою В.П учням було запропоновано розгадати кросворд, скласти пазли, переглянути фільм про Берлін, а також дізнатися багато цікавих фактів про життя в Німеччині.

23 січня

Сьогодні у рамках педагогічного проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ» у групі № 109 відбувся урок виробничого навчання з теми: «Розбирання зчеплення двигуна трактора МТЗ-80» з використанням різних форм і методів самостійної роботи. Майстрами Максимовим О.О. та Скакуном С.О. було проведено майстер-клас по розбиранню зчеплення двигуна трактора МТЗ-80, після чого учні вдало змогли самостійно продемонструвати всі етапи розбирання та збирання зчеплення двигуна, що сприяло виробленню в учнів навичок та звичок до праці.

На початку та кінці уроку були проведені зрізи, з метою визначення продуктивності (результативності) діяльності учнів під час самостійної роботи на уроці.

показати фото

22 січня

Сьогодні у ліцеї спеціалістом Томаківського районного управління юстиції Дніпропетровської області Трубіциною О.А. для учнів та педагогічного колективу проводився відеолекторій на тему: «22 січня – День Соборності України» з демонстрацією відеофільму «Акт злуки: відтворення історичної правди».

Також, сьогодні, колектив працівників ліцею прийняв участь у урочистому мітингу з нагоди Дня Соборності.

показати фото

У бібліотечно-інформаційному центрі ліцею з нагоди Дня Соборності України відбулася тематична виставка.

21 січня

Сьогодні, в рамках педагогічного проекту «Самоосвіта як основний фактор удосконалення педагогічної майстерності, розвитку професійної компетентності та підвищення якості навчально-виховного процесу в ПТНЗ» для категорії педпрацівників «Викладачі» була проведена інструктивно-методична нарада на тему: «Самостійна робота як засіб активізації учнів у процесі навчання».

Виступ на тему: «Самостійна робота учнів як спосіб адаптації до професійної діяльності в сучасному світі»

11 січня

Сьогодні в ліцеї була проведена педагогічна рада за підсумками I семестру 2013 -2014 навчального року.

10 січня

Сьогодні, у ліцеї проводились педагогічні читання (у рамках обласного педагогічного проекту) для категорії «Викладачі» на тему: «Самоосвіта як чинник удосконалення педагогічної майстерності педагога». Педагогічні читання проводились під гаслом вислову М.Фуллана «Учитель – це той, хто думає про зміни й інновації як про своє життя».

показати фото

Більш детальніша інформація про проведення педагогічних читань у рубриці «АНОНС! Новини самоосвіти в навчальному закладі»

09 січня

Сьогодні, у ліцеї проводились педагогічні читання (у рамках обласного педагогічного проекту) для категорії «Майстри виробничого навчання» на тему: «Самоосвіта як чинник удосконалення педагогічної майстерності педагога». Педагогічні читання проводились під гаслом вислову К.Д.Ушинського: «Учитель живе до тих пір, поки він учиться, коли він перестає учитися, у ньому вмирає вчитель».

показати фото

У грудні учениця 3-го курсу Коваленко Надія пройшла навчання у Школі молодого лідера, яка діє на базі Дніпропетровського регіонального інституту державного управління національної академії державного управління при Президентові України.

Під час навчання Надія розробила та захистила перший в своєму житті проект, спрямований на розвиток рідного краю. На урочистості особисто від губернатора області Дмитра Колєснікова отримала сертифікат.

показати фото
Творчий проект з громадянсько-патріотичного виховання учнівської молоді "Духовні зв’язки поколінь"

АРХІВ НОВИН